En İyi Boşanma Avukatları Ankara

Boşanma davası ikibiçimde açılmaktadır. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir seneden daha az devam etmiş ise eşler anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. buna ek olarak ayrılma nedeninin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin internet kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Ankarada En İyi Boşanma Avukatı

İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bu nedenle dava boyunca size destek olacak bir avukat bulmanız ivedidir. Öyleyse iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davaları nasıl açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki biçimde açılabilmektedir. Eğer taraflar evliliği sonlandırma konusunda anlaşırsa hakime başvurmaları durumunda anlaşmalı şekilde boşanabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir yıl sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir seneden kısa sürmüş ise eşler anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir boşanma avukatı vasıtasıyla meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Bunun ardından taraflar hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli biçimde boşanmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ayrılma sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca evliliğe son verme gerekçesinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davalarında davayı açan eş boşanma gerekçelerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. Örneğin fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası oldukça uzun sürebilmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle aklımıza iyi düşünceler getirmez. Bunun sebebi Bu linkte toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların bir çoğu toplumu iyileştirmek için karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , avukat olmaya finansal sebepler nedeniyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en mantıklı çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. Diğer bir seçenek ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını öneren websiteleri de aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En İyi Boşanma Avukatları Ankara”

Leave a Reply

Gravatar